Sáňkařská dráha Špindlerův MlýnSáňkařská dráha Špindlerův Mlýn

Lyžařský vlek

Základní informace

Lyžařský vlek Malý Šišák se nachází na svahu nedaleko Erlebachovy boudy a je vhodný především pro začátečníky a rodiče s dětmi. Jedná se o vlek typu „poma“ s talířovými unašeči. Délka vleku je přibližně 250 metrů a převýšení mezi horní a dolní stanicí je zhruba 50 metrů.

Při lyžování si zde můžete za příznivého počasí užívat nádherné výhledy na Kozí hřbety, Malý Šišák či Medvědín. V obdobích inverzí se díky nadmořské výšce ocitnete nad zamračenou kotlinou, na pláních plných slunečních paprsků.

Sjezdovka je každý den upravována rolbou. Za příznivého počasí rozmisťujeme dětské figurky a hračky k projíždění pro vaše nejmenší.

Dvakrát v týdnu – je v provozu večerní lyžování na osvětlené sjezdovce.

WhatsApp Image 2022-03-13 at 16.49.21 (4)

Provozní doba vleku

V případě příznivých sněhových a povětrnostních podmínek je vlek v provozu denně v těchto časech:

Denní lyžování
9:00 – 16:00

Večerní lyžování Čtvrtek a Sobota
18:30 – 20:30

Snow & Fun

Ceník

Jízdenky na vlek zakoupíte na kase u horní stanice vleku. Ty se nahrávají na čipové karty. K ceně jízdenky je nutné připočítat vratnou zálohu 100Kč. Výhodou čipové karty je komfortnější průchod turniketem.

Děti do 4,99 let u nás lyžují ZDARMA, starší děti, junioři a senioři se slevou.

Ceník lyžařského vleku je ke stažení zde.

Lyžařská škola a půjčovna

Chcete se naučit lyžovat nebo jezdit na snowboardu a nevíte jak na to? Využijte služeb zkušeného instruktora. Lyžařská škola Yellow Point pro Vás zajistí výuku přímo na našem vleku. Pokud se zdokonalíte do té míry, že pro Vás bude náš kopec malý, rádi Vás vezmou i na větší sjezdovky ve Špindlerově Mlýně.

Pro nejmenší je za dostatečných sněhových podmínek k dispozici 80 metrů dlouhý lanový vlíček s přilehlou dětskou zónou plnou lyžařských figurek a hraček. Dětská zóna se nachází pod objektem kasy lyžařského vleku a vstup do ní je možný pouze s instruktorem.

Pokud nemáte potřebné lyžařské vybavení, nevadí. Vše potřebné si můžete zapůjčit v centru Špindlerova Mlýna v půjčovně lyžařské školy Yellow Point. K dispozici jsou dětské i dospělé lyže, snowboardy, běžky, helmy,…

Zapůjčení vybavení a lekce výuky lyžování nebo snowboardingu si můžete domluvit telefonicky nebo osobně v půjčovně Yellow Pointu. Pro další informace navštivte webové stránky lyžařské školy: www.ypoint.cz

Snow & Fun

Přepravní řád

Přepravní řád lyžařského vleku u Malého Šišáku k nahlédnutí zde